شنبه , 25 اردیبهشت 1400 - 9:54 قبل از ظهر

سنگ اپال

در ادامه موضوع اسم سنگ های قیمتی به گوهری زیبا با رنگ های متنوع میرسیم که اپال نام دارد. در رنگ های متفاوتی نظیر سفید«شیری» به رنگ خاکستری، آبی، سبز، نارنجی و قرمز مشاهده می شود. کلمه اپال از واژه ای هندی به معنی سنگ گرفته شده و به سه گروه اصلی تقسیم بندی می شود. اپالهای گرانبها و قیمتی که پدیده زیبای «اپالسنس» دارد، رنگ های بسیار زیادی را در طیف نوری به وجود می آورد و از جهت های مختلف به شکل های متفاوت مشاهده می شود. نمونه نگین های اپال به رنگ های زرد و قرمز آتشی که به اپال آتشین نیز شهرت دارد معمولا غیر شفاف و کدر هست و در برابر فشار بسیار حساس و شکننده هست.

اپال های معمولی گونه ای مات و بدون درخشش هستند که به صورت رنگ های مختلف می باشند. آب همواره در اپال به ویژه اپال های قیمتی وجود دارد ولیکن مقدارش متغیر هست و با گذشت زمان با تبخیر آب از کانی اپال موجب ترک خوردگی و تضعیف حالت هفت رنگی در آن می گردد که با اشباع این گوهر از آب یا روغن از ایجاد ترک خوردگی و تضعیف این حالت می‌توان جلوگیری کرد. برای همین بهتر هست برای حفظ زیبایی اپال آن را در پنبه ای مرطوب قرار داده و از آن مواظبت نمود یا چندان در آب قرار دهند.

اپال انرژی درونی بدن انسان را تقویت می کند و بهبود می بخشد و در تقویت دستگاه گوارش به ویژه کمک به معده در هضم غذا بسیار تاثیر گذار هست همچنین به خون سازی بدن کمک زیادی می کند و گردش خون در بدن را تنظیم می نماید. سنگ اپال نیروی منفی فرد را به خود جذب می کند، نگرانی، افسردگی و مشکلات روانی را تسکین می دهد و از ضعف و بیحالی باز می دارد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سنگ زمرد

در ادامه موضوع اسامی سنگ های قیمتی به یکی از خوش رنگ ترین و چشم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *