شنبه , 25 اردیبهشت 1400 - 10:09 قبل از ظهر

دُر نجف

در بین اسم سنگ های قیمتی و زیبا نگین مقدس دُر نجف نیز به عنوان یک سنگ سفید قیمتی مشاهده می شود که نحوه تشکیل و مکان این سنگ سفید قیمتی جایگاه ویژه ای در بین عموم مردم دارد. انواع انگشتر و سنگ دُر بر دو شکل کلی می باشد. کوهی و بیابانی و به صورت رنگ بلور می باشد. در دین اسلام روایات و احادیث زیادی پیرامون استفاده از این سنگ سفید قیمتی از زبان امام صادق علیه السلام نقل شده و اشاره ای درمورد مضرات و آسیب های در نجف مشاهده نشده است. در حلیه المتقین در مورد خواص در نجف نقل شده که :

“هر شخصی که آن را در دست کند به هر نظر کردنی به آن پروردگار عالمیان زیارتی با حجی یا عمره ای در نامه او بنویسد که اجرش ثواب پیغمبران و صالحان باشد و اگر پروردگار رحم نمی کرد بر شیعیان ما، هر آیینه هر سنگ آن به ارزش بسیار می رسید اما پروردگار آن را ارزان کرده است برای آنها که توانگر و فقیر ایشان قادر باشد در دست کرد.”

در بعضی روایات و احادیث دیگر نیز پیرامون ویژگی های درمانی سنگ سفید قیمتی یا همان در نجف در باب دور کردن انرژی منفی، پیروزی بر دشمنان و زشتی ها، کسب حس آرامش و رابطه با انرژی های معنوی با ارزش اشاره شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سنگ کهربا

کی از جالب ترین گونه از انواع سنگهای قیمتی که در ادامه بحث اسم سنگ های قیمتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *